GRUPA PARTNER Nieruchomości
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
z siedzibą 33-300 Nowy Sącz
ul. Dojazdowa 11/15

NIP: 734 353 5862
KRS: 0000589309
REGON: 362468872
Nr rachunku bankowego: 943903294039204932049

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. Hectares Management marka należy do GRUPA Partner Nieruchomości sp. z o.o.

top

Coraz więcej zamówień audytów – Due Diligance nieruchomości gruntowej

Czy wiesz, że nabywanie i inwestowanie w nieruchomości jest jedną z najpopularniejszych transakcji realizowanych w Polsce. Co zrobić, aby odbyło się to bezpiecznie? W przypadku każdej inwestycji na rynku nieruchomości, a tym bardziej gruntów, przed zawarciem umowy sprzedaży nieruchomości musisz zweryfikować stan prawny. Zobacz, co Cię czeka!

Jakie analizy nieruchomości robisz dla swojego klienta?

 Due Diligance nieruchomości gruntowej na rynku Polskim.

Od kilku lat obserwujemy ciągły wzrost zapotrzebowania na audyty nieruchomości gruntowych przez Kupujących, ale i Sprzedających.

To spowodowane jest coraz większą liczbą transakcji na rynku działek. Zwiększa się również świadomość ryzyka transakcji tego typu nieruchomości. I dobrze, bo zakup lub sprzedaż działki jest najbardziej skomplikowaną transakcją na rynku nieruchomości. I nie chodzi tu o sam proces stania się właścicielem działki, ale na liczbę czynników, które mogą wpłynąć negatywnie na podjętą decyzję biznesową i wstrzymanie planów inwestycyjnych. 

Czym jest due diligence nieruchomości gruntowej?

Due diligence nieruchomości gruntowej to badanie stanu prawnego nieruchomości. To szereg czynności, który ma na celu analizę informacji i dokumentów dotyczących nieruchomości, aby zidentyfikować potencjalne ryzyka prawne, związane z planowaną transakcją. To również wskazanie ewentualnych możliwości eliminacji lub zminimalizowania ryzyk. Nie raz tzw. “problematyczna działka”, okazywała się w trakcie analizy całkiem dobrą inwestycją.  To właśnie można zrobić w trakcie analizy stanu prawnego nieruchomości: 

 • przedstawić inwestorowi możliwości nieruchomości,
 • skompletować informacje, które pomogą mu w podjęciu decyzji, 
 • zbadać opłacalność i sprawdzić, czy ten grunt spełnia jego planowane założenia biznesowe, 
 • pokazać możliwości prowadzenia planowanej inwestycji, 
 • wskazać wszystkie czynniki prawne mogące potencjalnie wpływać na obniżenie ceny nieruchomości w toku negocjacji.
Klienci coraz częściej oczekują profesjonalnych analiz.

Jakiej analizy potrzebuje Twoja nieruchomość?

Na co dzień nasze biuro zajmuje się:

 • strategią sprzedaży i kupna nieruchomości,
 • analizą prawną,
 • analizą urbanistyczną,
 • analizą geotechniczną,
 • analizą geodezyjną,
 • analizą hydrogeologiczną,
 • analizą podatkową,
 • analizą wartości nieruchomości i rentowności inwestycji.

Do każdego audytu podchodzimy indywidualnie w zależności od potrzeb Klienta i typu nieruchomości. Zakres takiego badania może być w zakresie podstawowym lub kompleksowym opartym o badania geotechniczne i analizy chłonności działki oraz analizy optymalizacji podatkowych.

Rekomendujemy świadome podejmowanie decyzji biznesowych, na podstawie profesjonalnego zarządzania ryzykiem w całym procesie.

Skontaktuj się z nami. Porozmawiajmy o Twojej transakcji. Przeanalizowaliśmy ponad 1800 działek naszych Klientów, braliśmy udział w setkach transakcji nieruchomości rolnych, leśnych, budowlanych, wielorodzinnych, usługowych i handlowych, rekreacyjnych dla klientów indywidualnych, biznesowych oraz jednostek samorządu.

Wraz ze wzrostem wiedzy i świadomości inwestorów, widzimy bardziej śmiałe inwestycje krótko, jak i długoterminowe w segmencie działek na rynku. Pamiętaj, żeby zrobić to bezpiecznie i opłacalnie, warto dokładnie zweryfikować nieruchomość gruntową.

Czytaj również: Bądź pierwszym Analitykiem nieruchomości gruntowych w swoim regionie (link)

Udostępnij na:
Tweet
Share

Napisz komentarz