GRUPA PARTNER Nieruchomości
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
z siedzibą 33-300 Nowy Sącz
ul. Dojazdowa 11/15

NIP: 734 353 5862
KRS: 0000589309
REGON: 362468872
Nr rachunku bankowego: 943903294039204932049

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone. Hectares Management marka należy do GRUPA Partner Nieruchomości sp. z o.o.

top

Ochrona wartości Twojej nieruchomości gruntowej: Poradnik dla właścicieli nieruchomości gruntowych, działek, ziemi.

Czy zdajesz sobie sprawę, że niedawna nowelizacja prawa dotyczy każdego z nas? Bez względu na to, czy posiadasz nawet niewielki kawałek ziemi, czy odziedziczyłeś grunt, to co teraz zrobisz będzie miało wpływ na to, czy będziesz mógł sprzedać nieruchomość, czy też wybudować cokolwiek na niej, oraz czy nie straci ona na wartości. Nowe przepisy, znane potocznie jako reforma planowania (ustawa z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz niektórych innych ustaw), są systematycznie wprowadzane i również dotyczą Twojej nieruchomości.

Wiele osób już sięgnęło po poradnik, który dokładnie wskazuje działania, scenariusze i ważne daty. Nie wiesz, gdzie, co i jak masz załatwić? Skorzystaj z przewodnika, który krok po kroku przeprowadzi Cię, tak aby Twoja ziemia nie straciła na wartości.

Link do ebooka i audiobooka: https://news.hectares.pl/ebook

Reforma planowania weszła w życie i dotyczy Twojej ziemi 

Aktualna ustawa o planowaniu ma już 20 lat, a w niektórych regionach stopień pokrycia planami miejscowymi wynosi mniej niż 10%. Szokujące jest także to, że aż 73% kraju nie posiada aktualnego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP). To, co się dzieje, może znacznie wpłynąć na wartość Twojej ziemi i decydować o tym, czy będzie można ją sprzedać. 

Jeżeli jesteś jednym z wielu właścicieli ziemi, którzy nie orientują się, czym jest studium i plan ogólny gminy, czy strategia rozwoju, to oznacza dla Ciebie, że decyzja o warunkach zabudowy może ulec zmianom, dlatego teraz jest ostatni moment, by zacząć się interesować. Bez względu na to, czy posiadasz działkę rolną, czy budowlaną, czy też masz wydaną decyzję o warunkach zabudowy, konieczne jest podjęcie pewnych działań, aby Twoja nieruchomość nie straciła na wartości.

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu – szanse i zagrożenia 

Nie martw się, że nie jesteś na bieżąco z tym co się dzieje. Nawet niektórzy eksperci nieruchomości i urzędnicy mają problem z nadążaniem nad wszystkimi zmianami, interpretacją przepisów i jak działać. W Internecie często napotkasz wątpliwe źródła informacji lub cząstkowe dane. Dlatego też firma Hectares postanowiła podzielić się swoją wiedzą w formie przystępnego Poradnika dla właścicieli nieruchomości gruntowych, działek, ziemi i inwestorów, pod tytułem: „Grunty czas zmian, czas działań”. To właśnie tutaj znajdziecie wskazówki jak chronić swój majątek i zwiększyć wartość ziemi w świetle rewolucyjnych zmian prawnych. 

Link do ebooka i audiobooka: https://news.hectares.pl/ebook

Czy wiesz, co musisz zrobić przed 1 stycznia 2026 r., aby uchronić się przed stratą?

Eksperci jednoznacznie wskazują, że ci, którzy nie podejmą pewnych działań przed 1 stycznia 2026 roku, mogą później tego żałować. Również ostrzegają, że po tej dacie wiele rzeczy może być trudniej uzyskać, np. decyzje o warunkach zabudowy, lub mogą być już niemożliwe do uzyskania, np. przekształcenie ziemi.  Warto już teraz sprawdzić kilka kwestii w starostwie lub w swojej gminie i złożyć odpowiednie wnioski. 

Poznaj ważne daty, przepisy i złóż wnioski. Zacznij działać dzięki poradnikowi [Link do strony z poradnikiem Hectares]

Adam Parzusinski, właściciel Hectares, prawnik i deweloper nieruchomości, mówi: „Skoro na co dzień zajmujemy się pomaganiem właścicielom gruntów w nabywaniu, sprzedaży lub podnoszeniu wartości nieruchomości gruntowej, tym razem zobowiązujemy się ich wesprzeć i poinformować o skutkach i niebezpieczeństwach wynikających z tych zmian. Niech każdy ma szansę zadbać o swój majątek, poznać możliwości i terminy, w których musi się zmieścić, aby jego ziemia miała pełną dokumentację, która umożliwi ochronę wartości nieruchomości gruntowej”. 

Poradnik, który wyjaśni Ci co należy zrobić w świetle reformy planowania i zagospodarowania przestrzennego

Z poradnikiem Hectares otrzymasz ponad 120 stron konkretnych informacji, ważnych dat, których musisz dopilnować, wyjaśnień przepisów w przystępny sposób, przykłady różnych sytuacji z rozwiązaniami, co zrobić, aby uniknąć błędów, co zrobić, aby ziemia nie straciła na wartości, a nawet zyskała, oraz wiele więcej. W poszczególnych rozdziałach znajdziesz odpowiedzi na pytania, takie jak: 

Co nowelizacja może oznaczać dla Ciebie,

  • Jak obecnie działają urzędy i jak najlepiej załatwiać sprawy,
  • Co właściwie zmienia się i dlaczego to takie ważne,
  • Czym są: plan ogólny i miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego,
  • Jakie korzyści płyną z uzyskania warunków zabudowy na starych zasadach,
  • Jakie są zmiany dotyczące warunków zabudowy,
  • Czym jest Rejestr Urbanistyczny, na czym polega konsultacja społeczna i inne ważne definicje i terminy,
  • Czego oczekiwać po zmianach związanych z planowaniem przestrzennym,
  • Jakie błędy występują przy wystawianiu nieruchomości w internecie,
  • Co brać pod uwagę przy procesie sprzedaży nieruchomości gruntowej,
  • Jak zwiększyć wartość swojej nieruchomości gruntowej,

Przed nami trudny okres przejściowy, a uczciwie trzeba stwierdzić, że wprowadzane stopniowo przepisy są złożone i często trudne do zrozumienia. To może znacząco wpłynąć na efektywność procesów związanych z budową, uzyskiwaniem dokumentów, sprzedażą nieruchomości czy przekształcaniem gruntów. Nie daj się zaskoczyć – uzyskaj pełną wiedzę i zabezpiecz swoje interesy dzięki poradnikowi Hectares. Kup teraz, zanim stanie się za późno!

Odkryj więcej: Link do ebooka i audiobooka: https://news.hectares.pl/ebook

Udostępnij na:
Tweet
Share

Napisz komentarz